Akcja „Ufaj, ale sprawdzaj” w Słupcy i Koninie - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Akcja „Ufaj, ale sprawdzaj” w Słupcy i Koninie
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Akcja „Ufaj, ale sprawdzaj” w Słupcy i Koninie


2013-06-06
fot. Paweł Kucharczyk / UKE
Kolejne spotkania ekspertów z Urzędu Komunikacji Elektronicznej zorganizowane w ramach konsumenckiej kampanii edukacyjnej „Ufaj, ale sprawdzaj” odbyły się 3 i 4 czerwca 2013 r. w Słupcy i Koninie w województwie wielkopolskim.

 

Podczas każdego ze spotkań specjaliści z Centrum Informacji Konsumenckiej UKE na bieżąco odpowiadali na pytania i wątpliwości zgromadzonych słuchaczy. Największym zainteresowaniem cieszyły się wygłoszone prelekcje na temat ochrony przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi.

Jednym z głównych celów spotkań specjalistów UKE z mieszkańcami Słupcy i Konina było przybliżenie słuchaczom technik sprzedażowych, które są sprzeczne z dobrymi obyczajami i zasadami współżycia społecznego, a które są wykorzystywane przez niektórych przedstawicieli handlowych przedsiębiorców telekomunikacyjnych. Uczestnicy spotkania potwierdzali, że najczęściej spotykają się z problemem wykorzystywania przez przedstawicieli handlowych podeszłego wieku konsumentów w celu skłonienia ich do zawarcia umów.

Innym z tematów, jaki został poruszony podczas spotkania w Koninie, była również naziemna telewizja cyfrowa DVB-T. Na pytania przybyłych mieszkańców o proces przejścia z nadawania analogowego programów telewizyjnych na cyfrowe multipleksy odpowiadał ekspert z Delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Poznaniu.


Więcej o akcji „Ufaj, ale sprawdzaj”

Autor informacji: (Renata Piwowarska) / (2013-06-05)
Udostępnienie informacji: (Jacek Strzałkowski) / (2013-06-06 12:12)
Ostatnia zmiana: (Piotr Jaszczuk) / (2013-06-06 13:56)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie