Bezpieczeństwo komputerowe szkoły. Poradnik. - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Bezpieczeństwo komputerowe szkoły. Poradnik.
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Bezpieczeństwo komputerowe szkoły. Poradnik.


2016-12-19
Bezpieczenstwo w szkole

Wiele firm i instytucji utożsamia poziom bezpieczeństwa z jakością sprzętu komputerowego i oprogramowania. Tymczasem najnowocześniejsze zabezpieczenia okażą się nieprzydatne, jeśli nie będzie z nich korzystał świadomy użytkownik.

 

Propagowaniu zasad szeroko pojętego bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni służy poradnik Bezpieczeństwo komputerowe szkoły, publikowany przez Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Publikacja przeznaczona jest przede wszystkim dla osób zarządzających nowoczesnymi technologiami w szkołach podstawowych i średnich (nauczycieli, dyrektorów, pracowników administracji szkolnej). Zawiera opisy najczęściej występujących zagrożeń dla zasobów szkolnych, możliwe do zastosowania zabezpieczenia oraz dobre praktyki, których zastosowanie zwiększy odporność szkolnych zasobów na ataki cyberprzestępców. Pokazuje, że bezpieczeństwo informatyczne nie jest kosztownym kaprysem, lecz potrzebą, którą można zrealizować stosunkowo tanim kosztem.

Poradnik został wzbogacony o zestaw infografik o wysokiej rozdzielczości (8867 x 6331 pikseli), pozwalających na wydruk plakatów (o maksymalnym formacie 150 cm x 107 cm) wizualizujących omawianą tematykę.

Zapraszamy do zapoznania się z poradnikiem.

Autor informacji: (Jacek Matyszczak) / (2016-12-19)
Udostępnienie informacji: (Wojciech Gunia) / (2016-12-20 13:01)
Ostatnia zmiana: (Wojciech Gunia) / (2016-12-20 16:14)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie