Certyfikaty Prezesa UKE – do 30 września można składać wnioski - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Urząd > Informacje ogólne > Akcje społeczne > Certyfikaty UKE > Certyfikaty Prezesa UKE – do 30 września można składać wnioski
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Certyfikaty Prezesa UKE – do 30 września można składać wnioski

Certyfikaty Logo
Przypominamy i zachęcamy wszystkie zainteresowane podmioty do udziału w Programie Certyfikat Prezesa UKE. 30 września mija termin składania wniosków.

 

Program certyfikacji usług telekomunikacyjnych realizowany jest w celu wspierania równoprawnej i skutecznej konkurencji w zakresie świadczenia usług telekomunikacyjnych oraz zapewnienia użytkownikom, w tym również użytkownikom niepełnosprawnym i małoletnim, maksymalnie najlepszej ochrony.

Program obecnie obejmuje pięć kategorii certyfikatów: „Bezpieczny Internet", „Senior", „Junior”, „Porównywarka Ofert" i „Przyjaźni Niepełnosprawnym”.

Do Programu Certyfikat Prezesa UKE mogą przystąpić wszystkie podmioty, które spełniają określone przez Prezesa UKE warunki dla danej kategorii Programu. Proces składania wniosków oraz warunki uczestnictwa zostały szczegółowo określone w regulaminach dla każdej kategorii.

Wnioski można składać do 30 września każdego roku poprzedzającego rok, na który ma być przyznany certyfikat. Wniosek zostanie rozpatrzony najpóźniej w ciągu 90 dni od dnia jego złożenia.

Certyfikat nadawany jest na okres danego roku kalendarzowego i może zostać przedłużony na rok kolejny. W tym celu zainteresowany podmiot powinien złożyć ponownie wniosek w terminie do 30 września roku poprzedzającego rok, na który ma być przedłużony certyfikat, wraz z kompletem wymaganej dokumentacji, oraz sprawozdaniem ze swoich działań, związanych z danym Certyfikatem za rok ubiegły.

Prezes UKE, przyznając certyfikaty, przyczynia się do poprawy funkcjonowania świadomości społecznej oraz mobilizuje i zachęca działające na rynku telekomunikacyjnym przedsiębiorstwa do kształtowania swojej oferty w taki sposób, by nie zabrakło w nich rozwiązań dedykowanych bezpośrednio osobom niepełnosprawnym, nieletnim i seniorom. Zachęca również do tworzenia rozwiązań wykraczających poza ramy narzucone obecnie w tym zakresie przez polskie prawo.

18 stycznia 2016 r. w Urzędzie Komunikacji Elektronicznej odbyła się uroczystość wręczenia Certyfikatów Prezesa UKE na rok 2016. W gronie laureatów tegorocznej edycji znaleźli się: Orange Polska S.A., UPC Polska Sp. z o.o., T-Mobile Polska S.A., Aero2 Sp. z o.o. oraz PANWYBIERAK.PL Sp. z o.o.


****************************************************************************************************************

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Magdalena Gaj, za Program Certyfikacji odebrała nagrodę WSIS Prize, przyznawaną projektom wyróżnionym przez społeczność międzynarodową i uzyskała ogólnoświatowe uznanie. O nagrodzonym projekcie więcej można przeczytać na stronie internetowej UKE.

Udostępnienie informacji: (Monika Radecka) / (2016-06-30 10:48)
Ostatnia zmiana: (Monika Radecka) / (2016-08-12 13:36)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie