Decyzja dla Mirosław Backiel INTERNET CAFE - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Decyzja dla Mirosław Backiel INTERNET CAFE
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Decyzja dla Mirosław Backiel INTERNET CAFE


2015-04-20
Decyzja Prezesa UKE
Decyzja w sprawie dostępu telekomunikacyjnego do nieruchomości położonej w Szprotawie przy ul. Kościuszki 27A-27B, w celu zapewnienia telekomunikacji.

 

W dniu 14 kwietnia 2015 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję nr DRI-ZWZ-6171-86/13(60) w sprawie zapewnienia dostępu Mirosławowi Backielowi, prowadzącemu działalność gospodarczą pod firmą Mirosław Backiel INTERNET CAFE – Usługi Informatyczne z siedzibą w Żaganiu, do nieruchomości położonej w Szprotawie przy ul. Kościuszki 27A-27B, w tym do budynku posadowionego na Nieruchomości, w celu zapewnienia telekomunikacji.

Decyzja określa warunki, na podstawie których INTERNET CAFE jest uprawniony do:

a) wykonania, w technologii FTTH (światłowód do domu), infrastruktury telekomunikacyjnej na terenie Nieruchomości oraz w Budynku (dalej „Infrastruktura”) poprzez doprowadzenie przyłącza telekomunikacyjnego do Budynku i wykonania w Budynku instalacji telekomunikacyjnej Budynku, w tym instalacji telekomunikacyjnych w lokalach w  tym Budynku, na którą składają się elementy Infrastruktury od telekomunikacyjnych skrzynek mieszkaniowych do gniazd abonenckich;
b) utrzymywania, eksploatacji, konserwacji, remontu i usuwania awarii Infrastruktury;
c) wstępu lub wjazdu na teren Nieruchomości i do Budynku w celu wykonania czynności, o których mowa w lit. a i b powyżej.

W dniach 28 stycznia 2015 r. – 27 lutego 2015 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej przeprowadził postępowanie konsultacyjne dotyczące projektu powyższej decyzji. W ramach przedmiotowego postępowania konsultacyjnego do Prezesa UKE wpłynęły następujące stanowiska:

1.    pismem z dnia 5 lutego 2015 r. stanowisko złożone przez INTERNET CAFE,
2.    pismem z dnia 19 lutego 2015 r. stanowisko złożone przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W ocenie Prezesa UKE przyznanie mocą decyzji INTERNET CAFE dostępu do Nieruchomości, w tym do Budynku będzie miało korzystny wpływ na interes użytkowników sieci telekomunikacyjnych, gdyż przyczyni się do poszerzenia katalogu usług telekomunikacyjnych dostępnych dla użytkowników końcowych, a także będzie miało wpływ na rozwój skutecznej konkurencji pomiędzy przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi.

Skutkiem świadczenia usług telekomunikacyjnych przez INTERNET CAFE będzie w konsekwencji wzrost różnorodności i atrakcyjności oferowanych usług telekomunikacyjnych.

Załączniki do artykułu:
Autor informacji: (Lidia Kozłowska) / (2015-04-20)
Udostępnienie informacji: (Monika Lewińska) / (2015-04-20 10:34)
Ostatnia zmiana: (Monika Lewińska) / (2015-04-20 11:06)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie