Decyzja dla Mirosław Backiel-INTERNET CAFE - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Decyzja dla Mirosław Backiel-INTERNET CAFE
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Decyzja dla Mirosław Backiel-INTERNET CAFE


2015-04-28
Decyzja Prezesa UKE
Decyzja dla Mirosław Backiel-INTERNET CAFE w sprawie zapewnienia dostępu do nieruchomości położonej w Szprotawie.

 

W dniu 23 kwietnia 2015 r. Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzję nr DRI-ZWZ 6171-104/13(77) w sprawie zapewnienia dostępu Mirosławowi Backielowi, prowadzącemu działalność gospodarczą pod firmą Mirosław Backiel INTERNET CAFE – Usługi Informatyczne z siedzibą w Żaganiu (dalej ,,INTERNET CAFE”) do nieruchomości położonej w Szprotawie przy ul. Świerczewskiego 11A-11E (dalej „Nieruchomość”), w tym do budynku posadowionego na Nieruchomości (dalej ,,Budynek”) stanowiącego własność członków Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Świerczewskiego 11A-11E w Szprotawie (dalej „Wspólnota”), w celu zapewnienia telekomunikacji.

Decyzja określa warunki, na podstawie których INTERNET CAFE jest uprawniony do:

 1. wykonania, w technologii FTTH (światłowód do domu), infrastruktury telekomunikacyjnej na terenie Nieruchomości oraz w Budynku (dalej „Infrastruktura”) poprzez doprowadzenie przyłącza telekomunikacyjnego do Budynku i wykonania w Budynku instalacji telekomunikacyjnej Budynku, w tym instalacji telekomunikacyjnych w lokalach w  tym Budynku, na którą składają się elementy Infrastruktury od telekomunikacyjnych skrzynek mieszkaniowych do gniazd abonenckich;
 2. utrzymywania, eksploatacji, konserwacji, remontu i usuwania awarii Infrastruktury;
 3. wstępu lub wjazdu na teren Nieruchomości i do Budynku w celu wykonania czynności, o których mowa w lit. a i b powyżej.

Ponadto decyzja umarza postępowanie administracyjne prowadzone w stosunku do Szprotawskiego Zarządu Nieruchomościami „Chrobry” sp. z o.o. z siedzibą w Szprotawie (dalej „Zarządca”) z uwagi na fakt, że Zarządca nie miał uprawnienia do reprezentowania Wspólnoty w sprawach dotyczących dostępu do Nieruchomości
i Budynku.

W dniach 12 lutego 2015 r. – 14 marca 2015 r. Prezes UKE przeprowadził postępowanie konsultacyjne dotyczące projektu powyższej decyzji. W ramach przedmiotowego postępowania konsultacyjnego do Prezesa UKE wpłynęły następujące stanowiska:

 1. pismem z dnia 12 lutego 2015 r. stanowisko złożone przez INTERNET CAFE,
 2. pismem z dnia 27 lutego 2015 r. stanowisko złożone przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

W ocenie Prezesa UKE przyznanie mocą decyzji INTERNET CAFE dostępu do Nieruchomości, w tym do Budynku będzie miało korzystny wpływ na interes użytkowników sieci telekomunikacyjnych, gdyż przyczyni się do poszerzenia katalogu usług telekomunikacyjnych dostępnych dla użytkowników końcowych, a także będzie miało wpływ na rozwój skutecznej konkurencji pomiędzy przedsiębiorcami telekomunikacyjnymi. Skutkiem świadczenia usług telekomunikacyjnych przez INTERNET CAFE będzie w konsekwencji wzrost różnorodności i atrakcyjności oferowanych usług telekomunikacyjnych.


Załączniki do artykułu:
Autor informacji: (Karol Krzywicki) / (2015-04-28)
Udostępnienie informacji: (Monika Lewińska) / (2015-04-28 15:54)
Ostatnia zmiana: (Monika Lewińska) / (2015-04-28 15:54)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie