Jak zrezygnować z udziału w smsowej loterii? - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Jak zrezygnować z udziału w smsowej loterii?
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Jak zrezygnować z udziału w smsowej loterii?


2011-03-04

W związku z coraz powszechniejszym zjawiskiem organizowania loterii i konkursów SMS oraz stosowania płatnej subskrypcji, Urząd Komunikacji Elektronicznej przypomina, że zasady odstąpienia od udziału w loterii i rezygnacji z subskrypcji określa regulamin danej usługi.

 

Na przykładzie „Loterii Orange" oraz „Czy stałeś się dzisiaj Milionerem" pokazujemy, jak wycofać się z uczestnictwa w loterii i zrezygnować z płatnej subskrypcji.

 

PTK Centertel Sp. z o.o. operator sieci Orange
Regulamin loterii http://www.audi.orange.pl/

Koszt codziennej subskrypcji to 4,92 zł.

Uczestnik loterii, w każdej chwili może wypisać się z Klubu Orange wysyłając SMS o treści „STOP KLUB" pod numer 60400 (opłata jak za zwykły SMS). Wysłanie SMS o powyższej treści skutkuje zaprzestaniem przesyłania przez organizatora loterii (Internetq Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie) płatnej subskrypcji. 
W przypadku, gdy uczestnik nie jest zainteresowany otrzymywaniem wiadomości SMS od organizatora może wysłać, na numer 7400 lub na numer 8080 lub na inny numer wskazany w materiałach reklamowych i promujących loterię, wiadomość SMS o treści „STOP". Wysłanie wiadomości SMS o takiej treści skutkuje zaprzestaniem wysyłania dodatkowych informacji przez organizatora.

Koszt wysłania SMS na numer 7400 wynosi 4,00 zł netto + VAT (4,92 zł. brutto).
Wysłanie SMS na numer 8080 jest bezpłatne.
Wszelkie reklamacje dotyczące Loterii należy zgłaszać na piśmie na adres organizatora: Internetq Poland Sp. z o.o. Aleja Niepodległości 18, 02-653 Warszawa z dopiskiem na kopercie: „Loteria Orange", w czasie trwania loterii, jednakże nie później niż w terminie do dnia 16 maja 2011 r.

 

PTC Sp. z o.o. operator sieci Era
Regulamin loterii http://www.era.pl/pl/100m

Koszt codziennej subskrypcji to 4,92 zł.

W przypadku, gdy Uczestnik nie jest zainteresowany dalszym korzystaniem z usług promocyjnych w ramach Zakupu Pakietu i chciałby wstrzymać płatności, powinien wysłać na nieodpłatny numer 8007 wiadomość SMS o treści „STOP MILION".

Organizatorem loterii jest Mobile Formats Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie. Wszelkie reklamacje w związku z loterią należy zgłaszać na piśmie na adres organizatora: Mobile Formats Sp. z o.o. ul. Wróbla 24 lok. 1, 02-736 Warszawa, w czasie trwania Loterii, jednak nie później niż w terminie do dnia 25 marca 2011 roku.

Jednocześnie Urząd Komunikacji Elektronicznej przypomina, iż na mocy przysługujących uczestnikowi loterii uprawnień (art. 4 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. Nr 144, poz. 1204), uczestnik loterii może poprzez złożenie oświadczenia na piśmie skierowanego do Dostawcy Usług o Podwyższonej Opłacie, Organizatora loterii, odwołać wszelkie wyrażone uprzednio w sposób bezpośredni lub uzyskane w sposób dorozumiany zgody na przesyłanie przez  Dostawcę Usług o Podwyższonej Opłacie jak i jego Zleceniodawców, jakichkolwiek niezamówionych krótkich wiadomości tekstowych SMS na wskazane numery telefoniczne, których to uczestnik loterii jest właścicielem.

 

Autor informacji: (Anna Streżyńska) / (2011-03-04)
Udostępnienie informacji: ( ) / (2011-06-17 09:50)
Ostatnia zmiana: (Anna Lewandowska) / (2011-06-24 13:29)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie