Inwestycje Planowane - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Kanały Technologiczne > Inwestycje Planowane
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Inwestycje Planowane

Zawiadomienia zarządu dróg o przystąpieniu do inwestycji drogowych oraz informacje dotyczące obowiązku wybudowania kanału technologicznego w pasie drogowym.

W myśl art. 62. ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych zarządca drogi w trakcie budowy lub przebudowy drogi jest zobowiązany zlokalizować kanał technologiczny w pasie drogowym. Zgodnie z art. 39 ust. 6a najpóźniej na 6 miesięcy przed dniem złożenia wniosku o wydanie decyzji dotyczących uwarunkowań środowiskowych, zezwolenia na realizację inwestycji drogowej lub pozwolenia na budowę drogi, zarządca drogi zamieszcza na swojej stronie internetowej informacje o:

 •     zamiarze rozpoczęcia budowy lub przebudowy drogi,
 •     możliwości udostępnienia kanału technologicznego zainteresowanym.

Zawiadamia o tym fakcie Prezesa UKE, który także zamieszcza na swojej stronie internetowej dane o planowanej inwestycji. Na stronie internetowej Urzędu ukażą się także zawiadomienia obligatoryjnie publikowane przez Prezesa UKE zgodnie z art. 39 ust. 7c ustawy o drogach publicznych.

Jednocześnie przypominamy zarządcom dróg, że zgodnie z art. 39 ust. 6a i 7c ustawy o drogach publicznych mają obowiązek niezwłocznego powiadamiania Prezesa UKE o planowanych inwestycjach.

Zawiadomienia udostępniamy Państwu z uwzględnieniem podziału terytorialnego (województwo, powiat, gmina), co pozwoli na szybkie dotarcie do właściwych danych. Nazwy plików określają dodatkowe informacje: miejscowość, Urząd Miasta lub Gminy oraz datę pisma.

Jednocześnie informujemy, że dostępna jest nowa wyszukiwarka zawierająca zawiadomienia o wybudowanych i udostępnionych kanałach technologicznych.
30 ostatnio dodanych pozycji
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie