„Mój smartfon, mój mały świat” – UKE w Tychach - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > „Mój smartfon, mój mały świat” – UKE w Tychach
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

„Mój smartfon, mój mały świat” – UKE w Tychach


2016-10-27
Smartfon Tychy
Pracownicy UKE 20 i 21 października 2016 r. spotkali się w Tychach z grupą 350 uczniów ze Szkół Podstawowych nr 18, 22, 36 i 37. 

 

Dzieci w świecie wirtualnym, a także łatwej, szybkiej i dostępnej komunikacji, muszą być bezpieczne. Podstawą jest wiedza i świadomość – dzieci, ale również dorosłych.

Kampania Urzędu Komunikacji Elektronicznej „Mój smartfon, mój mały świat - klikam z głową”, została zainicjowana, by chronić, edukować i wspierać. Dostępność nowych technologii i łatwość korzystania z niej przez coraz młodsze dzieci, skłania do działania. Dlatego tak ważne jest spotykanie, rozmawianie i również przez zabawę - uczenie najmłodszych, jak być bezpiecznym w internecie.

Istotne jest uświadomienie rodzicom i nauczycielom, jak duży wpływ wirtualny świat ma na dzieci, a dzieciom, jak bezpiecznie korzystać z telefonów, komputerów, gier i aplikacji dostępnych w internecie.

Podczas lekcji dzieci poznały nieco historii telekomunikacji, zobaczyły z jakich aparatów korzystali ich rodzice i dziadkowie. Wcieliły się w role małych inżynierów. Zaskoczone były tym, że jeszcze kilka lat temu nie było smartfonów, aplikacji społecznościowych, a czas spędzało się na podwórku, a nie przed ekranem komputera. 

Uczniowie  zadawali pytania, dzielili się spostrzeżeniami, refleksjami, opowiadali o ulubionych grach i aplikacjach, wykazywali się ogromną samodzielnością technologiczną i wiedzą o internetowych zagrożeniach, chętnie się uczyli i byli bardzo ciekawi.

Spotkania pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dziećmi odbyły się dzięki współpracy Urzędu z Katarzyną Szostak-Zjawiony, Miejskim Rzecznikiem Konsumentów.
27 i 28 października UKE odwiedzi kolejne dzieciaki. Do zobaczenia w Warszawie i Zamościu!


uruchom galerię
Udostępnienie informacji: (Monika Radecka) / (2016-10-27 11:00)
Ostatnia zmiana: (Monika Radecka) / (2016-10-27 10:59)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie