Nowelizacja planu numeracji krajowej - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Nowelizacja planu numeracji krajowej
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Nowelizacja planu numeracji krajowej


2013-11-20
Paragraf_znak
Dziś wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Administracji i Cyfryzacji z dnia 30 października 2013 r. w sprawie planu numeracji krajowej dla publicznych sieci telekomunikacyjnych, w których świadczone są publicznie dostępne usługi telefoniczne.

 


Rozporządzenie zostało ogłoszone 5 listopada 2013 r. w Dzienniku Ustaw pod poz. 1281. Plan numeracji krajowej to podstawowy dokument, który określa definicje oraz sposób korzystania z krajowych zasobów numeracji w publicznych sieciach telekomunikacyjnych (stacjonarnych i ruchomych). W planie numeracji ustala się formaty numerów oraz schematy ich wybierania, wskaźniki dla poszczególnych stref numeracyjnych, jak również wyróżniki sieci i usług telekomunikacyjnych oraz ich wykorzystanie w numeracji krajowej.

Istotną nowością wprowadzoną w Rozporządzeniu jest numer alarmowy 995 przeznaczony dla wdrażanego przez Komendanta Głównego Policji systemu Child Alert.

Budowa systemu Child Alert to inicjatywa europejska, której celem jest zwiększenie efektywności poszukiwania zaginionych dzieci poprzez zaangażowanie obywateli, mediów oraz organizacji pozarządowych.

Dodatkowe informacje nt. Systemu Child Alert oraz poszukiwania osób zaginionych w Polsce na stronach internetowych MSW oraz Fundacji ITAKA oraz stronie internetowej Systemu Child Alert.

Udostępnienie informacji: (Piotr Jaszczuk) / (2013-11-20 08:15)
Ostatnia zmiana: (Piotr Jaszczuk) / (2013-11-20 08:39)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie