Przewodnik po jakości usług telekomunikacyjnych - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Przewodnik po jakości usług telekomunikacyjnych
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Przewodnik po jakości usług telekomunikacyjnych


2014-05-13
Grafika Telefon
Urząd Komunikacji Elektronicznej rozpoczyna publikowanie cyklu artykułów mających na celu przybliżenie potencjalnym i aktualnym klientom usług telekomunikacyjnych tematyki jakości usług, a w szczególności przejrzystości informacji związanej z usługa dostępu do Internetu.

 

W myśl zasady Otwartości Internetu oraz Neutralności sieci użytkownicy końcowi powinni mieć m.in. prawo do przejrzystych informacji w ofertach i umowach oraz do informacji o jakości faktycznie świadczonych usług telekomunikacyjnych.

Temu celowi przyświecała m.in. inicjatywa Prezesa UKE Memorandum w sprawie współpracy na rzecz podnoszenia jakości usług dostępnych na rynku telekomunikacyjnym,  która zaowocowała wypracowaniem wspólnie z 44 Sygnatariuszami Raportu końcowego z prac nad określeniem wskaźników jakości.

Mamy nadzieję, że ten cykl artykułów pod wspólna nazwą: o jakości świadczonych usług telekomunikacyjnych będzie w przyszłości stanowić Przewodnik po jakości dla klientów usług telekomunikacyjnych i pomoże im w sposób bardziej świadomy dokonywać zakupu usług od dostawców, którzy w sposób przejrzysty formułują oferty, umowy oraz prezentują aktualne i wiarygodne informacje na temat jakości realizowanych przez siebie usług.

Przewodnik znajduje się w załączonym pliku.

 


 

Załączniki do artykułu:
Udostępnienie informacji: (Anna Lewandowska) / (2014-05-13 16:16)
Ostatnia zmiana: (Piotr Jaszczuk) / (2014-06-27 12:07)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie