Regulatorzy z Norwegii i Polski podpisali Memorandum o porozumieniu - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Regulatorzy z Norwegii i Polski podpisali Memorandum o porozumieniu
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Regulatorzy z Norwegii i Polski podpisali Memorandum o porozumieniu


2017-01-27
Prezes UKE Marcin Cichy i Dyrektor Generalny Nkom Torstein Olsen
Zespół UKE złożył wizytę w Norweskim Urzędzie ds. Łączności (Nkom) w Lillesand.  W trakcie spotkania, które odbyło się 26 stycznia 2017 r. Prezes UKE Marcin Cichy i Dyrektor Generalny Nkom Torstein Olsen podpisali Memorandum o porozumieniu, które będzie podstawą do dalszej współpracy pomiędzy regulatorami.

 

Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń w zakresie rozwoju Internetu szerokopasmowego. Przedstawiciele Nkom zaprezentowali narzędzia regulacyjne, stosowane przy wspieraniu inwestycji i rozwoju dostępu do usług szerokopasmowych. Z kolei delegacja UKE podzieliła się doświadczeniami związanymi z wdrażaniem dyrektywy w sprawie środków zmniejszających koszty realizacji szybkich sieci łączności elektronicznej oraz z budową Punktu Informacji ds. Telekomunikacji.

Zespoły Nkom i UKE rozmawiały także na temat niezależności organu regulacyjnego, Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej oraz zarządzania zasobami częstotliwości. Strona polska w szczególności była zainteresowana doświadczeniami norweskimi, związanymi z wdrożeniem radia cyfrowego oraz rozwiązywaniem problemów z wykorzystaniem częstotliwości w zakresach 450 MHz i 700 MHz.

Regulatorzy ustalili, że ich współpraca obejmie w pierwszej kolejności obszary monitoringu widma radiowego, dystrybucji zasobów częstotliwości oraz neutralności sieci.uruchom galerię
Udostępnienie informacji: (Wojciech Gunia) / (2017-01-27 12:42)
Ostatnia zmiana: (Wojciech Gunia) / (2017-01-27 15:33)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie