Staż dla studentek w branży ICT – druga edycja! - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Staż dla studentek w branży ICT – druga edycja!
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Staż dla studentek w branży ICT – druga edycja!


2014-03-15
Grafika We Can do IT
Już po raz drugi zapraszamy studentki kierunków ścisłych i IT do uczestnictwa w konkursie o staż w najlepszych firmach sektora ICT: Cisco Systems Polska, SAS Institute, Sygnity, Microsoft Polska, TVP i Motorola Solutions.

 

Konkurs jest skierowany do studentek kierunków ścisłych i IT minimum II roku studiów pierwszego stopnia oraz roczników wyższych, a także studiów drugiego stopnia i jednolitych studiów magisterskich. Warunkiem udziału w konkursie jest rozwiązanie autorskiego zadania, przygotowanego przez każdą z firm partnerskich.


Formularz rejestracyjny znajduje się pod adresem:

http://uke.gov.pl/dziewczyny-ict/

Konkurs startuje 15 marca, a termin nadesłania rozwiązania mija z dniem 30 kwietnia br.


„Dziewczyny w Nowych Technologiach” to inicjatywa społeczna Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej ściśle związana z ustanowionymi przez Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny (ITU) obchodami Światowego Dnia Kobiet i Dziewcząt w Nowych Technologiach – „Women and Girls in ICT Day”, który przypada w tym roku na 24 kwietnia.

Celem inicjatywy jest nagłośnienie problematyki niskiego udziału kobiet w sektorze nowych technologii: telekomunikacji i informatyki oraz zachęcenie młodych kobiet do podejmowania nauki i zatrudnienia w branży ICT.

Pod hasłem „Dziewczyny w Nowych Technologiach” kryje się współpraca Urzędu Komunikacji Elektronicznej, sześciu Partnerów Biznesowych – fundatorów staży: Cisco Systems Polska, SAS Institute, Sygnity, TVP SA, Microsoft Polska i Motorola Solutions, a także ośmiu Partnerów Akademickich: Akademii Górniczo-Hutniczej, Politechniki Warszawskiej, Wojskowej Akademii Technicznej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Krakowskiej, Politechniki Rzeszowskiej, Politechniki Częstochowskiej oraz Politechniki Gdańskiej. Wszystkie działania w ramach tej inicjatywy, zostały objęte Patronatem Honorowym Anny Komorowskiej, Pierwszej Damy RP.


Zachęcamy do udziału w konkursie o staż:


 • Krok 1 – Zapoznaj się z Regulaminem Konkursu >>>
 • Krok 2 – Przygotuj wymagane dokumenty: oświadczenie - zgodę na przetwarzanie danych, zaświadczenie o średniej ocen oraz rekomendację uczelni
 • Krok 3 - Wypełnij formularz zgłoszeniowy >>>
 • Krok 4 – Rozwiąż zadanie przygotowane przez wybranego lidera branży ICT
 • Krok 5 – Prześlij rozwiązanie na wskazany adres


Zobacz profil projektu na facebooku (www.facebook.com/DziewczynyICT)

Zobacz, jak przebiegała pierwsza edycja konkursu o staż w ICT >>>

Udostępnienie informacji: (Monika Lewińska) / (2014-03-15 00:00)
Ostatnia zmiana: (Piotr Jaszczuk) / (2014-06-30 09:37)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie