Wyszukiwarka wyroków sądowych - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Wyszukiwarka wyroków sądowych
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Wyszukiwarka wyroków sądowych


2013-10-15
foto archiwum UKE
Urząd Komunikacji Elektronicznej udostępnił aplikację do przeglądu treści wyroków sądowych dotyczących decyzji Prezesa UKE wydanych w sprawach telekomunikacyjnych i pocztowych.

 

Wyszukiwarka jest dostępna na stronie internetowej UKE pod adresem www.uke.gov.pl/orzeczenia i pozwala na znalezienie poszczególnych wyroków lub postanowień sądów wraz z uzasadnieniami, począwszy od 2006 r. (tj. od daty powstania Urzędu Komunikacji Elektronicznej).

Baza orzeczeń zawiera wyroki i postanowienia wydane przez sądy administracyjne oraz sądy powszechne (w tym sąd ochrony konkurencji i konsumentów), jak również wyroki Sądu Unii Europejskiej i Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Aplikacja pozwala na wyszukanie danego orzeczenia według sygnatury akt, daty ogłoszenia, rodzaju sądu, artykułów lub paragrafów aktów prawnych, jak również według szukanej frazy z sentencji wyroku.
Urząd Komunikacji Elektronicznej informuje ponadto, że baza orzeczeń sądowych udostępniona poprzez stronę internetową UKE ma jedynie charakter informacyjny i edukacyjny, nie jest natomiast oficjalnym publikatorem orzeczeń sądowych. Udostępnione orzeczenia są zanonimizowane z uwzględnieniem celów wynikających z przepisów ustawy o ochronie danych osobowych i innych przepisów szczególnych.
Autor informacji: (Jacek Strzałkowski) / (2013-10-15)
Udostępnienie informacji: (Jacek Strzałkowski) / (2013-10-15 12:33)
Ostatnia zmiana: (Jacek Strzałkowski) / (2013-10-15 11:52)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie