Rozpoczęcie konsultacji przetargu na rezerwację częstotliwości z pasma 450 MHz - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Rozpoczęcie konsultacji przetargu na rezerwację częstotliwości z pasma 450 MHz
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Rozpoczęcie konsultacji przetargu na rezerwację częstotliwości z pasma 450 MHz


2017-04-18
konsultacje
Prezes UKE ogłasza rozpoczęcie konsultacji przetargu na jedną rezerwację częstotliwości z zakresów 452,5125-457,0125 MHz oraz 462,5125-467,0125 MHz.

 

Oferowane zasoby częstotliwości są przeznaczone do świadczenia usług telekomunikacyjnych w służbie ruchomej lub stałej na obszarze całej Polski. Zwycięzca będzie uprawniony do wykorzystywania częstotliwości przez okres 15 lat od dnia doręczenia rezerwacji częstotliwości.Pasmo 450 MHz może być wykorzystywane do rozszerzenia pojemności sieci 2G/3G/4G w zakresie mobilnego dostępu do internetu i głosu. Prace organizacji standaryzacyjnych, w szczególności grupy 3GPP (3rd Generation Partnership Project) pracującej nad rozwojem systemów telekomunikacyjnych i ich zestandaryzowaniem, potwierdzają, że pasmo 450 MHz będzie mogło zostać wykorzystane do świadczenia nowoczesnych usług telekomunikacyjnych w technologii LTE pozwalającej na zwiększenie prędkości przesyłania danych, zmniejszenie opóźnień, zwiększenie efektywności wykorzystywania częstotliwości radiowych, zmniejszenie kosztów transmisji danych oraz uproszczenie architektury.

Projekt konsultowanej dokumentacji przewiduje, że kryteriami oceny ofert w ramach procedury selekcyjnej będą:
 1. wysokość kwoty zadeklarowanej,
 2. zachowanie warunków konkurencji,
 3. wiarygodność finansowa.

Najistotniejszym kryterium oceny ofert będzie kryterium wysokości kwoty zadeklarowanej.

Minimalna wysokość kwoty deklarowanej za rezerwację została określona z uwzględnieniem wyceny dokonanej przez biegłego w ramach postępowania prowadzonego z wniosku Orange Polska S.A. o dokonanie rezerwacji na ponowny okres. Kwota 56,35 mln wskazana została przez biegłego jako najniższy z trzech wariantów wyceny częstotliwości z pasma 450 MHz, oparty na wycenie bezpośredniej wartości tego pasma.

Projekt konsultowanej dokumentacji przewiduje, że podmioty należące do jednej grupy kapitałowej, mogą złożyć tylko jedną ofertę. Złożenie ofert przez kilka podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej oznacza złożenie ofert niezgodnych z warunkami uczestnictwa.

Prezes UKE zaprasza wszystkie zainteresowane podmioty do składania w ramach konsultacji swoich stanowisk w formie i trybie wskazanym w obwieszczeniu o konsultacjach.

Obwieszczenie o rozpoczęciu konsultacji zostało opublikowane w Dzienniku Urzędowym Urzędu Komunikacji Elektronicznej pod pozycją nr 66. 
Autor informacji: (Mariusz Czyżak) / (2017-04-18)
Udostępnienie informacji: (Monika Radecka) / (2017-04-18 14:41)
Ostatnia zmiana: (Monika Radecka) / (2017-04-18 14:40)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie