Ruszył kolejny nabór w ramach POPC - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > Ruszył kolejny nabór w ramach POPC
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

Ruszył kolejny nabór w ramach POPC


2017-11-13
III nabór POPCv1
W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 został ogłoszony trzeci nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów dla Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”.

 

Eksperci UKE wyznaczyli obszary, na których mogą być realizowane projekty w ramach naboru wniosków. Ich identyfikacja nastąpiła m.in. przy wykorzystaniu danych zbieranych przez UKE w ramach inwentaryzacji usług i infrastruktury telekomunikacyjnej, wyników konsultacji społecznych obszarów białych „NGA”, a także informacji o projektach realizowanych w ramach POPC.

Określenie obszarów było procesem złożonym i wieloetapowym. Wykorzystano w tym celu narzędzie do wyznaczania optymalnego przebiegu sieci. Bazuje ono na teoretycznym modelu kosztów budowy i prognozowanego popytu. Dzięki temu jest możliwe precyzyjne skierowanie środków publicznych.

W trzecim naborze wniosków przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dofinansowanie realizacji projektów na 33 obszarach konkursowych. Maksymalna liczba gospodarstw domowych, możliwych do objęcia siecią NGA, wynosi 847 132. W obszarach jest 2579 szkół, które mają szansę uzyskać dostęp do 100 Mb/s. Kwota dofinansowania, przewidziana w tym naborze wniosków, wynosi 1 908 808 869 zł.

Środki te są ogromną szansą dla obszarów pozbawionych sieci NGA, dlatego zapraszamy przedsiębiorców telekomunikacyjnych do składania wniosków o dofinansowanie.uruchom galerię
Autor informacji: (Klaudia Markwat) / (2017-11-13)
Udostępnienie informacji: (Martin Stysiak) / (2017-11-13 09:20)
Ostatnia zmiana: (Martin Stysiak) / (2017-11-13 09:20)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie