UniStartApp na Politechnice Warszawskiej - UKE

Menu główne

Tu jesteś: Strona główna > Aktualności > Bieżące informacje > Komunikaty > UniStartApp na Politechnice Warszawskiej
 • dodaj do:
  • facebook
  • twitter
  • gogole+
  • linkedin

UniStartApp na Politechnice Warszawskiej


2016-11-14
UniStartApp na Politechnice Warszawskiej
9 listopada 2016r. w Sali Senatu Politechniki Warszawskiej odbyło się seminarium Kreowanie innowacyjnych firm ICT poprzez interdyscyplinarne zespoły – UniStartApp. Wydarzanie zostało objęte patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Rozwoju oraz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

 

Wyzwaniem dla polskiego rozwoju jest komercjalizacja wyników badań i dostosowanie oferty kształcenia do potrzeb gospodarki. Te zagadnienia podejmowane są w kontekście pozyskiwania innowacyjnych rozwiązań z uczelni i zatrudniania absolwentów przez istniejące firmy oraz promowanie tworzenia nowych podmiotów, w tym przedsiębiorstw zakładanych przez studentów.

Skuteczność takich podmiotów wymaga budowy interdyscyplinarnego zespołu założycielskiego, który połączy kompetencje techniczne zapewniające wykreowanie nowych usług i produktów, z kompetencjami organizacyjnymi obszaru analizy rynku, zarządzania projektami, czy zapewnienia finansowania przedsięwzięć. W praktyce oznacza to budowę i dalsze wsparcie zespołów obejmujące studentów różnych kierunków i uczelni, ze szczególnym uwzględnieniem kierunków technicznych i ekonomicznych. Pilotażowe działania podjęte zostały przez Sebastiana Grabowskiego, Dyrektora Centrum Badawczo Rozwojowe Orange Polska S.A., we współpracy z partnerami akademickimi - Politechniką Warszawską, Uniwersytetem Jagiellońskim, Politechniką Gdańską i Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu, oraz firmami inwestycyjnymi.

W listopadzie 2015 r. został powołany oficjalny program UnitStartApp, gdzie pod opieką doświadczonych mentorów, zawiązały się zespoły studentów z wydziałów zarządzania, finansów oraz kierunków technicznych. Efektem ich pracy są rozwiązania ICT w formie aplikacji i platform informatycznych. Wartością dodaną są zgromadzone doświadczenia dydaktyczne, które przyczynią się do doskonalenia procesu naukowego. Uczelnie biorące udział w UniStartApp podpisały list intencyjny w sprawie współpracy. 

Zastępca Prezesa UKE Krzysztof Dyl podkreślił, że Gospodarka jest ściśle związana z informatyką i telekomunikacją - „dziś mówimy o gospodarce cyfrowej” - podkreślał Dyl. Te dwie branże dostarczają rozwiązań, bez których trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie jednostek, firm i społeczeństw. Już dziś tworzymy gospodarkę opartą na filozofii Industry 4.0, której podstawą jest innowacyjność branży ICT.

Zachęcamy do zapoznania się z efektami pracy zespołów UniStartApp.


Challange4U
Projekt o nazwie Challange4U jest aplikacją mobilna zachęcająca do aktywności fizycznej oraz spędzania czasu ze znajomymi. Produkt wykorzystuje mechanizm grywalizacji, który pomaga użytkownikom na regularne uprawianie sportu oraz prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez zabawę i wzajemne motywowanie się w gronie znajomych.


Zespół: Anna Jaworska, Aleksandra Figiel, Michał Górnik, Przemysław Wróbel, Wojciech Drążek.
 
 
Sportengo
Sportengo to platforma umożliwiająca użytkownikowi znalezienie interesującej go aktywności sportowej wraz z trenerem personalnym, oraz ułatwiająca przedsiębiorcom dotarcie do dużego grona klientów.


Zespół: Agata Szyszko, Anna Żurawik, Bartosz Czauderna, Kamil Grinholc, Filip Gomułkiewicz, Michał Kiryluk.
 

EventGo
Rozwiązanie EventGo w szybki i prosty sposób pomoże zaplanować wydarzenie wraz ze wszystkimi jego uczestnikami! Dzięki możliwości udostępniania listy znajomym każdy wie co ma przynieść lub zorganizować, by na przyjeciu niczego nie zabrakło. Wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym. Shar(e)vent with us!


Zespół: Ludwika Ksel, Michał Sowizdrzał, Wojciech Buczek, Jagoda Łopatka, Krzysztof Wróblewski, Magdalena Stawiany.
 

BIKY
Monitorowanie ruchu rowerzystów w celu zebrania danych o częstotliwości ich jazdy
w konkretnych miejscach w mieście. BIKY rozwiązuje problem nieefektywnej komunikacji między mieszkańcami a władzami miast na płaszczyźnie planowania infrastruktury ścieżek rowerowych.


Zespół: Tymoteusz Czerski, Joanna Cebulak, Aleksandra Walasek, Marcin Matłacz, Bartosz Nowick, Artur Kozieł, Rafał Ruciński.
 

Urban Explorer
Aplikacja Urban Explorer jest odpowiedzią na potrzeby związane z odkrywaniem ciekawych miejsc  w dużych pięknych miast w sposób niestandardowy, dzięki wykorzystaniu elementów rywalizacji.


Zespół: Katarzyna Rak, Martyna Książek, Konrad Olszewski, Paweł Mucha, Jan Okraska, Michał Pogorzelski.


uruchom galerię
Autor informacji: (Tomasz Hupało) / (2016-11-14)
Udostępnienie informacji: (Monika Radecka) / (2016-11-14 13:11)
Ostatnia zmiana: (Monika Radecka) / (2016-11-14 14:49)
 • Do góry
 • Drukuj do PDF
dziennik urzędowy UKE
ePUAP
baner kradzieże infrastruktury
Internet Quality
Sąd Polubowny
zgłoś brak telefonu lub internetu
obywatel
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.
Akceptuję politykę prywatności i wykorzystywania plików cookies w serwisie