Delegatura UKE w Zielonej Górze

ul. J. Dąbrowskiego 12, 65-021 Zielona Góra
T: +48 68 320 25 44,
F: +48 68 327 04 03,
​e-mail: zielonagora@uke.gov.pl

Udogodnienie

Opis

Lokalizacja i dojazd

Delegatura znajduje się na pierwszym piętrze bez windy. Na parterze za wejściem do budynku znajduje się oznakowany przycisk przywoławczy. Budynek położony jest w pobliżu skrzyżowania ulicy Batorego i Dąbrowskiego. Budynek oddalony jest jedynie ok. 5 minut jazdy samochodem od Dworca PKP i PKS. Lokalizacja umożliwia sprawny dojazd z innych części miasta komunikacją miejską oraz własnym transportem. Trasa

Oznaczenie

Budynek jest wyraźnie oznakowany tablicą informacyjną od ulicy Dąbrowskiego i znajduje się na narożniku budynku, piktogram dokładnie wskazuje lokalizację wejścia, na trasie pomocniczo znajdują się tablice kierunkowe.

Parking + Miejsca postojowe               

Miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością zlokalizowane przy budynku od ulicy Dąbrowskiego, znajduje się bezpośrednio przy wejściu do siedziby Delegatury i jest dostępne do wyłącznej dyspozycji Klientów.

BOK/Recepcja

Obsługa Klientów odbywa się na parterze budynku. Dodatkowo bezpośrednio za wejściem do budynku znajduje się oznakowany przycisk przywoławczy.

Trasa wolna od przeszkód

Aranżacja przestrzeni, szerokość korytarzy i drzwi oraz brak zmian poziomów zapewnia trasę wolną od przeszkód.

Obsługa osób słabosłyszących

W Sekretariacie/Punkcie Obsługi Klienta znajduje się przenośna pętla indukcyjna.

We wszystkich miejscach, w których wykorzystywane są przenośne pętle indukcyjne, znajduje się informacja dotycząca konieczności zgłoszenia chęci ich wykorzystania przez Klienta.

Obsługa osób niesłyszących

 

Zarówno w Centrali, jak również we wszystkich Delegaturach UKE dostępna jest usługa tłumacza języka migowego oraz systemu językowo-migowego online.

Z infolinią Delegatury (tel.: 68 320 25 44) możliwe jest połączenie za pośrednictwem tłumacza PJM i SJM online.

Z usługi można skorzystać na dwa sposoby:

  • Poza UKE – za pośrednictwem komputera/laptopa/tabletu/telefonu z kamerą i dostępem do Internetu. Aby połączyć się z tłumaczem wystarczy wejść na naszą stronę www i kliknąć ikonkę tłumacza by połączyć się z tłumaczem języka migowego, który następnie zadzwoni do UKE i pomoże w załatwieniu sprawy telefonicznie.
  • Osobiście – w tym przypadku, nasz pracownik połączy się z tłumaczem języka migowego online.
Obsługa osób niewidomych i słabowidzących

Na drzwiach głównych pomieszczeń użytkowych zostały zamieszczone naklejki z oznaczeniami w alfabecie Braille’a.

Oznaczenia w systemie Braille’a są umieszczone na wysokości ok. 120 cm od podłogi, tuż nad klamką.

Pies asystujący

Do wszystkich naszych Delegatur oraz Centrali UKE  zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami razem z psami przewodnikami. 

WiFi

Na terenie Delegatury dostępne jest WiFi.