Delegatura UKE we Wrocławiu

ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 15-17, 50-044 Wrocław
T: 71 348 86 50,
F: 71 348 86 76,
​e-mail: wroclaw@uke.gov.pl

Udogodnienie

Opis

Lokalizacja i dojazd

Budynek położony jest na skrzyżowaniu ulic Marszałka Józefa Piłsudskiego i Joachima Lelewela. Budynek oddalony jest jedynie ok. 5 minut jazdy samochodem od Dworca Głównego PKP. Lokalizacja umożliwia sprawny dojazd do innych części miasta, zarówno komunikacją miejską - przystanek Plac Legionów, jak i własnym środkiem transportu. Do obsługi osób niepełnosprawnych dostosowane jest wejście od strony ulicy Joachima Lelewela. Budynek i jego otoczenie są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Delegatura zajmuje pomieszczenia na piątym piętrze budynku. Do pomieszczeń Delegatury prowadzą dwa wejścia wyposażone w wideodomofony.

Trasa

Oznaczenie

Budynek jest wyraźnie oznakowany tablicą informacyjną od strony ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Parking + Miejsca postojowe               

Dostępne jest 1 ogólnodostępne miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością zlokalizowane od strony ul. Joachima Lelewela.

Pochylnia

Przed wejściem do budynku od strony ulicy Joachima Lelewela zlokalizowana jest pochylnia. Minimalna szerokość pochylni to 1,5 m, max. długość pojedynczego biegu nie przekracza 9 m, pochylnia posiada krawężniki o wys. min. 7cm. 

BOK/Recepcja

W Delegaturze znajduje się punkt obsługi Klienta zlokalizowany na 5 piętrze.

Trasa wolna od przeszkód

Aranżacja przestrzeni, szerokość korytarzy i drzwi oraz brak zmian poziomów zapewnia trasę wolną od przeszkód.

Platforma schodowa

Platforma schodowa obsługuje komunikację pomiędzy 4 i 5 piętrem budynku. Platforma zapewnia możliwość korzystania przez osoby poruszające się na elektrycznych wózkach.

Winda

Szerokość kabin dźwigów wynosi około 110 cm. Drzwi windy mają szerokość 90 cm. Windy nie posiadają sygnałów i komunikatów dźwiękowych. Drzwi windy otwierają się i zamykają automatycznie. Winda zapewnia komunikację do 4 piętra budynku, dalszy transport (od czwartej do piątej kondygnacji) zapewnia platforma schodowa.

Odległość pomiędzy drzwiami przystankowymi windy, a przeciwległą ścianą lub inną przegrodą nie jest mniejsza niż 150 cm.

Toaleta

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się w ogólnodostępnej części Delegatury na 5 piętrze.

Obsługa osób słabosłyszących

W Sekretariacie/Punkcie Obsługi Klienta znajduje się przenośna pętla indukcyjna.

We wszystkich miejscach, w których wykorzystywane są przenośne pętle indukcyjne, znajduje się informacja dotycząca konieczności zgłoszenia chęci ich wykorzystania przez Klienta.

Obsługa osób niesłyszących

 

Zarówno w Centrali, jak również we wszystkich Delegaturach UKE dostępna jest usługa tłumacza języka migowego oraz systemu językowo-migowego online.

Z infolinią Delegatury (tel.: 71 348 86 50) możliwe jest połączenie za pośrednictwem tłumacza PJM i SJM online.

Z usługi można skorzystać na dwa sposoby:

  • Poza UKE – za pośrednictwem komputera/laptopa/tabletu/telefonu z kamerą i dostępem do Internetu. Aby połączyć się z tłumaczem wystarczy wejść na naszą stronę www i kliknąć ikonkę tłumacza by połączyć się z tłumaczem języka migowego, który następnie zadzwoni do UKE i pomoże w załatwieniu sprawy telefonicznie.
  • Osobiście – w tym przypadku, nasz pracownik połączy się z tłumaczem języka migowego online.
Obsługa osób niewidomych i słabowidzących

Na drzwiach głównych pomieszczeń użytkowych zostały zamieszczone naklejki z oznaczeniami w alfabecie Braille’a.

Oznaczenia w systemie Braille’a są umieszczone na wysokości ok. 120 cm od podłogi, tuż nad klamką.

Pies asystujący

Do wszystkich naszych Delegatur oraz Centrali UKE  zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami razem z psami przewodnikami. 

Pokój/miejsce/kącik dla dziecka

Na 5 piętrze znajduje się kącik zabaw dla dzieci, które wraz z opiekunami odwiedzają UKE. Kącik zlokalizowany jest bezpośrednio przy punkcie obsługi Klienta.

Wi-Fi    

Na piątym piętrze, przy punkcie obsługi Klienta dostępne jest Wi-Fi.