Zajęcia w ramach akcji Koduj z UKE

Kampania „Koduj z UKE” zwycięzcą międzynarodowego konkursu zorganizowanego przez ITU

Projekt “Koduj z UKE” zwyciężył w konkursie ITU Innovation Challenge, zorganizowanym w ramach corocznego wydarzenia ITU Telecom World 2019. Do udziału w konkursie zaproszono szerokie grono interesariuszy, a projekty zgłaszane były w trzech kategoriach: Ecosystem Best Practice, Digital Change-Maker oraz Smart Communities. „Koduj z UKE” nagrodzono w pierwszej z nich. Jury złożone z ekspertów w sektorze ICT wybrało inicjatywy najbardziej kreatywne i przyczyniające się do zrównoważonego rozwoju cyfrowego w danej społeczności.

„Koduj z UKE” to projekt, którego celem jest przygotowanie najmłodszego pokolenia do funkcjonowania w świecie nowych technologii. W jego ramach dzieci, pod okiem wykwalifikowanych trenerów UKE, mają okazję nabyć niezbędne w dzisiejszych czasach cyfrowe kompetencje, jakimi są podstawy kodowania.

Jury uznało, że „Koduj z UKE” wpisuje się idealnie w założenia kategorii Ecosystem Best Practice i jest przykładem działania, które z łatwością można powielać. Budowanie umiejętności cyfrowych należy do priorytetów UKE, a wyróżnienie w konkursie ITU Innovation Challenge przyczyni się niewątpliwie do dalszej promocji działań UKE.

W ramach nagrody przedstawiciel UKE został zaproszony do udziału na koszt organizatorów w Forum Młodych Liderów ICT (YILF), które odbędzie się w dniach 3-6 września 2019 w Busan (Korea Południowa). Forum to będzie doskonałą okazją do prezentacji projektu, jego założeń i dotychczasowych osiągnięć oraz samego UKE jako instytucji, do której priorytetów należy budowanie umiejętności cyfrowych.