Delegatura UKE w Szczecinie

Delegatura UKE w Szczecinie

ul. Zygmunta Krasińskiego 10/28
71-435 Szczecin

T: +48 91 42 26 202
F: +48 91 42 26 865

​e-mail: szczecin@uke.gov.pl

Udogodnienie

Opis

Lokalizacja i dojazd

Delegatura w Szczecinie zajmuje pomieszczenia na V piętrze w budynku o nazwie „Fabryka II” położonym przy ul. Zygmunta Krasińskiego 10/28
w Szczecinie. Lokalizacja umożliwia sprawny dojazd do innych części miasta, zarówno komunikacją miejską, jak i własnym środkiem transportu.  Dojście do budynku jest równe. Przy wejściu zamontowany jest domofon. Trasa

Oznaczenie

Tablica informacyjna zamontowana jest przy głównym wejściu do budynku.

Parking + Miejsca postojowe               

Przed budynkiem znajduje się parking wielostanowiskowy z wydzielonym stanowiskiem dla osób z niepełnosprawnością. Wjazd na parking ograniczony szlabanem; pierwsze 30 minut postoju dla Klientów Urzędu jest bezpłatne.

BOK/Recepcja

Recepcja zlokalizowana na parterze, w pobliży wejścia. Stanowisko recepcji na odcinku przynajmniej 0,9 m ma obniżony blat do wysokości max. 0,8 m. Obsługa Klientów Urzędu odbywa się na V piętrze.

Trasa wolna od przeszkód

Aranżacja przestrzeni, szerokość korytarzy i drzwi oraz brak zmian poziomów zapewnia trasę wolną od przeszkód.

Winda

Szerokość kabiny dźwigu wynosi około 110 cm. Winda jest obustronnie otwieralna. Winda zapewnia sygnały świetlne wewnątrz i na zewnątrz dźwigu. Drzwi windy otwierają się i zamykają automatycznie. Panel sterowniczy wyposażony w dodatkowe oznaczenia.

Odległość pomiędzy drzwiami przystankowymi windy, a przeciwległą ścianą lub inną przegrodą nie jest mniejsza niż 150 cm.

Toaleta

Toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze budynku i na I piętrze.

Obsługa osób słabosłyszących

W Punkcie Obsługi Klienta znajduje się przenośna pętla indukcyjna.

We wszystkich miejscach, w których wykorzystywane są przenośne pętle indukcyjne, znajduje się informacja dotycząca konieczności zgłoszenia chęci ich wykorzystania przez Klienta.

Obsługa osób niesłyszących

 

Zarówno w Centrali, jak również we wszystkich Delegaturach UKE dostępna jest usługa tłumacza języka migowego oraz systemu językowo-migowego online.

Z infolinią Delegatury (tel.: 91 422 62 02) możliwe jest połączenie za pośrednictwem tłumacza PJM i SJM online

Z usługi można skorzystać na dwa sposoby:

  • Poza UKE – za pośrednictwem komputera/laptopa/tabletu/telefonu z kamerą i dostępem do Internetu. Aby połączyć się z tłumaczem wystarczy wejść na naszą stronę www i kliknąć ikonkę tłumacza by połączyć się z tłumaczem języka migowego, który następnie zadzwoni do UKE i pomoże w załatwieniu sprawy telefonicznie.
  • Osobiście – w tym przypadku, nasz pracownik połączy się z tłumaczem języka migowego online.
Obsługa osób niewidomych i słabowidzących

Na drzwiach głównych pomieszczeń użytkowych zostały zamieszczone naklejki z oznaczeniami w alfabecie Braille’a.

Oznaczenia w systemie Braille’a są umieszczone na wysokości ok. 120 cm od podłogi, tuż nad klamką.

Pies asystujący

Do wszystkich naszych Delegatur oraz Centrali UKE  zapraszamy osoby z niepełnosprawnościami razem z psami przewodnikami. 

Pokój/miejsce/kącik dla dziecka W budynku znajduje się kącik zabaw dla dzieci, które wraz z opiekunami odwiedzają Delegaturę.